.TORRENT Dosya Uzantısı

.TORRENT Dosya Uzantısı

TORRENT dosyası, BitTorrent ve diğer eşler arası (P2P) dosya paylaşım programlarının İnternet üzerinden video, müzik, oyun veya belge gibi içerikleri indirmek için kullandığı bir dosyadır. İndirilecek içeriği tanımlayan ve BitTorrent'e içeriği nereden indireceğini söyleyen meta veriler içerir. Örneğin, TORRENT dosyaları indirilecek içeriğin adını, dosya boyutunu ve klasör yapısını belirtir.

TORRENT dosyası BitTorrent 7'de açılır. Torrenting, BitTorrent ağını kullanarak içerik alma veya gönderme eylemidir. BitTorrent kullanarak içerik indirmek için, kullanıcıların önce ilişkili bir TORRENT dosyası almaları veya oluşturmaları gerekir. Kullanıcı dosyayı BitTorrent'te açtığında, BitTorrent dosyanın işaret ettiği içeriği indirmeye başlar. BitTorrent indirmeleri birden fazla düğüm arasında böler, indirilen her dosyanın parçalarını ayrı bilgisayarlardan alır ve indirme işlemi sırasında parçaları birleştirir. Bu, indirme işlemini hızlandırır. Bir TORRENT dosyasını açtığınızda ve indirmeye başladığınızda, bilgisayarınız indirmekte olduğunuz dosya(lar)ın parçalarını aynı dosya(lar)ı indiren diğer kullanıcılara göndermek için kullanılabilir. TORRENT dosyalarını kullanmak yasa dışı mıdır? Doğal olarak değil. TORRENT dosyaları ve BitTorrent ağı, yasal içerik de dahil olmak üzere her türlü içeriği almak için kullanılabilir. Ancak, birçok kullanıcı TORRENT dosyalarını TV şovları, müzik ve video oyunları gibi telif hakkıyla korunan materyalleri indirmek için kullanmaktadır. Telif hakkıyla korunan materyalleri indirmek için TORRENT dosyası kullanmak yasa dışıdır.

BitTorrent Dosyası

Uzantı.TORRENT
Uzantı AdıBitTorrent Dosyası (BitTorrent File)
GeliştiriciBitTorrent
KategoriÇeşitli Dosyalar
FormatMetin ve İkili (Text and Binary)

Ayrıca Bakınız

.TORRENT Dosyası Nasıl Açılır?

.TORRENT Dosya Uzantısı Nedir?

.TORRENT Dosya Uzantısını Nasıl Açarım?

.TORRENT Dosyası Nasıl Dönüştürülür?

BitTorrent Dosyası

BitTorrent File

Yayınlanma: Güncellenme: 23.03.2024

Bu site genel internet kaynaklarından alınan bilgiler içerir. Kullanım sorumluluğu size aittir. Materyal sahiplerine ait olan içeriklerin, logoların ve telif ihlaliyle ilgili sorumluluğu ilgililere aittir. Bilgilerin doğruluğu ve güncelliği garanti edilmez. Hatalı veya eksik bilgiler için bize iletişim yoluyla bildirin.