.OFT Dosya Uzantısı

.OFT Dosya Uzantısı

OFT dosyası, Windows için popüler bir e-posta istemcisi olan Microsoft Outlook tarafından oluşturulan bir e-posta şablonudur. Benzer görünüme sahip özel mesajlar oluşturmak için kullanılabilecek bir mesaj ve önceden biçimlendirilmiş düzen içerebilen bir e-posta mesajı içerir. OFT dosyaları, dosya açıldığında çalışan bir komut dosyası içeren bir Outlook "formu" olarak da kaydedilebilir.

Microsoft, Outlook kullanıcılarının ileti içeriğini ve tasarımlarını yeniden kullanılabilir bir biçimde kaydetmelerini sağlamak için Outlook Dosya Şablonu (OFT) biçimini geliştirmiştir. Bu, özellikle farklı alıcılara benzer bir düzenle ayrı ayrı özelleştirilmiş e-postalar gönderirken iş bağlamlarında yararlıdır. NOT: Microsoft Outlook ile bir OFT dosyası oluşturmak için önce yeni bir mesaj açın ve düzenleyin, Dosya → Farklı Kaydet'i seçin, "Farklı Kaydet Türü:" seçeneğine tıklayın ve "Outlook Şablonu (*.oft)" seçeneğini seçin.

Outlook Dosya Şablonu

Uzantı.OFT
Uzantı AdıOutlook Dosya Şablonu (Outlook File Template)
GeliştiriciMicrosoft
KategoriVeri Dosyaları
FormatBilinmiyor

Ayrıca Bakınız

.OFT Dosyası Nasıl Açılır?

.OFT Dosya Uzantısı Nedir?

.OFT Dosya Uzantısını Nasıl Açarım?

.OFT Dosyası Nasıl Dönüştürülür?

Outlook Dosya Şablonu

Outlook File Template

Yayınlanma: Güncellenme: 23.03.2024

Bu site genel internet kaynaklarından alınan bilgiler içerir. Kullanım sorumluluğu size aittir. Materyal sahiplerine ait olan içeriklerin, logoların ve telif ihlaliyle ilgili sorumluluğu ilgililere aittir. Bilgilerin doğruluğu ve güncelliği garanti edilmez. Hatalı veya eksik bilgiler için bize iletişim yoluyla bildirin.