.ICS Dosya Uzantısı

.ICS Dosya Uzantısı

ICS dosyası, Microsoft Outlook, Google Calendar ve Apple Calendar dahil olmak üzere çeşitli e-posta ve takvim programları tarafından kullanılan evrensel bir takvim biçiminde kaydedilmiş bir takvim dosyasıdır. Kullanıcıların takvim bilgilerini web ve e-posta üzerinden paylaşmasına olanak tanır. Örneğin, kullanıcılar başkalarına bir toplantı isteği gönderdiklerinde, ICS dosyalarını onlarla paylaşabilir ve toplantının ayrıntılarını kendi takvimlerine aktarabilirler.

ICS dosyası Apple Takvim'de açık. 1998 yılında İnternet Mühendisliği Görev Gücü iCalendar veya ICS dosya biçimini oluşturdu. ICS dosyaları, etkinliğin adı da dahil olmak üzere bir takvim etkinliği hakkında bilgi içeren düz metin dosyalarıdır: Başlık Özet ve açıklama Başlangıç ve bitiş saatleri Konum Uyarı tetikleyici ICS biçimi, Microsoft Outlook, Apple Calendar, Google Calendar ve Mozilla Thunderbird Lightning Calendar dahil olmak üzere tüm popüler takvim uygulamalarının oluşturduğu ve tanıdığı evrensel bir takvim dosyası biçimidir. Tüm popüler takvim uygulamaları bir takvime etkinlik ayrıntıları eklemek için ICS dosyalarını kullanabildiğinden, ICS dosyaları takvim bilgilerini değiş tokuş etmek için kullanılan en yaygın dosya türüdür. En yaygın olarak, ofis çalışanları ve diğer profesyoneller birbirlerine toplantı istekleri göndermek için ICS dosyalarını kullanır. Ayrıca yaklaşan bir doğum günü, tatil, gezi, parti veya diğer etkinlikler için ICS hatırlatıcıları alabilirsiniz.

Takvim Dosyası

Uzantı.ICS
Uzantı AdıTakvim Dosyası (Calendar File)
GeliştiriciInternet Engineering Task Force
KategoriÇeşitli Dosyalar
FormatMetin (Text)

Ayrıca Bakınız

.ICS Dosyası Nasıl Açılır?

.ICS Dosya Uzantısı Nedir?

.ICS Dosya Uzantısını Nasıl Açarım?

.ICS Dosyası Nasıl Dönüştürülür?

Takvim Dosyası

Calendar File

Yayınlanma: Güncellenme: 23.03.2024

Bu site genel internet kaynaklarından alınan bilgiler içerir. Kullanım sorumluluğu size aittir. Materyal sahiplerine ait olan içeriklerin, logoların ve telif ihlaliyle ilgili sorumluluğu ilgililere aittir. Bilgilerin doğruluğu ve güncelliği garanti edilmez. Hatalı veya eksik bilgiler için bize iletişim yoluyla bildirin.