.ICML Dosya Uzantısı

.ICML Dosya Uzantısı

ICML dosyası, profesyonel bir yazma ve düzenleme programı olan InCopy tarafından oluşturulan bir belgedir. XML standardına dayalı InCopy Markup Language (ICML) biçiminde kaydedilir. ICML dosyaları belge metin, grafik ve sayfa düzeni ayarlarını içerir.

ICML dosyası Adobe InCopy 2022'de açılır. Adobe, ICML formatını Creative Suite 4 (CS4) için geliştirdi ve 2003 yılında piyasaya sürdü. InCopy'nin önceki sürümleri (CS3 ve öncesi) belgeleri .INCX dosyaları olarak kaydetmiştir. ICML, InCopy ile ilişkili birincil dosya türüdür ve çalışan bir belgedir; yani kullanıcılar dosyayı kaydedebilir, kapatabilir ve düzenlemeye devam etmek için yeniden açabilir. Kullanıcılar ICML dosyalarını bir Adobe InDesign belgesinin (.INDD dosyası) bölümlerini bir ağ dosya sunucusu üzerinden bağlamak için de kullanabilir. Örneğin, InDesign kullanıcıları INDD dosyasının metin veya grafik çerçevesi gibi bir alt kümesini bir veya daha fazla ICML dosyasına bağlayabilir ve bir .ICMA atama dosyası kullanarak düzenleme izinleri verebilir. Kullanıcı ICML dosyalarını düzenlediğinde InDesign belgedeki içeriği otomatik olarak güncelleştirir. Kullanıcılar genellikle bir ICMA atama dosyasına bağlı ICML dosyalarını doğrudan açmaz. Kullanıcılar bir ICMA atama dosyasını "düzenlediklerinde", aslında InCopy'yi kullanarak ICML dosyalarını perde arkasında değiştirirler.

InCopy Belgesi

Uzantı.ICML
Uzantı AdıInCopy Belgesi (InCopy Document)
GeliştiriciAdobe Systems
KategoriSayfa Yerleşim Dosyaları
Formatİkili (Binary)

Ayrıca Bakınız

.ICML Dosyası Nasıl Açılır?

.ICML Dosya Uzantısı Nedir?

.ICML Dosya Uzantısını Nasıl Açarım?

.ICML Dosyası Nasıl Dönüştürülür?

InCopy Belgesi

InCopy Document

Yayınlanma: Güncellenme: 23.03.2024

Bu site genel internet kaynaklarından alınan bilgiler içerir. Kullanım sorumluluğu size aittir. Materyal sahiplerine ait olan içeriklerin, logoların ve telif ihlaliyle ilgili sorumluluğu ilgililere aittir. Bilgilerin doğruluğu ve güncelliği garanti edilmez. Hatalı veya eksik bilgiler için bize iletişim yoluyla bildirin.