.EML Dosya Uzantısı

.EML Dosya Uzantısı

EML dosyası, Microsoft Outlook veya Apple Mail gibi bir e-posta uygulaması tarafından kaydedilen bir e-posta mesajıdır. Konu, gönderen, alıcı(lar) ve mesajın tarihi ile birlikte mesajın içeriğini içerir. EML dosyaları, mesajla birlikte gönderilen dosyalar olan bir veya daha fazla e-posta ekini de depolayabilir.

EML dosyası Microsoft Mail'de açılır. Microsoft, e-posta istemcileri arasında mesaj aktarımı için endüstri standardı RFC 5322'ye uymak üzere Elektronik Posta (EML) biçimini geliştirmiştir. EML, iletilerde depolanan metin için Internet İleti Biçimi (IMF) sözdizimini kullanır. E-posta istemcileri arasında geniş çapta benimsenmesi nedeniyle EML en yaygın e-posta mesajı biçimlerinden biri haline gelmiştir. Diğer bazı yaygın e-posta mesajı dosya türleri arasında .MSG .MBOX, .EMLX ve .DAT bulunur. Bir e-posta iletisi EML dosyası olarak nasıl kaydedilir EML biçimi yaygın olarak desteklendiğinden, çoğu e-posta uygulamasıyla e-postaları .EML dosyaları olarak kaydedebilirsiniz. İletileri EML dosyası olarak kaydedebilen iki yaygın e-posta uygulaması Microsoft Mail ve Apple Mail'dir: Microsoft Mail - Bir e-posta mesajı açın, üç noktalı Eylemler simgesine tıklayın, ardından Farklı Kaydet'i seçin Apple Mail - Bir e-posta mesajı açın, Dosya → Farklı Kaydet... seçeneğine tıklayın ve Biçim açılır menüsünden Ham Mesaj Kaynağı'nı seçin

E-Posta Mesajı

Uzantı.EML
Uzantı AdıE-Posta Mesajı (E-Mail Message)
GeliştiriciMicrosoft
KategoriMetin Dosyaları
FormatMetin ve İkili (Text and Binary)

Ayrıca Bakınız

.EML Dosyası Nasıl Açılır?

.EML Dosya Uzantısı Nedir?

.EML Dosya Uzantısını Nasıl Açarım?

.EML Dosyası Nasıl Dönüştürülür?

E-Posta Mesajı

E-Mail Message

Yayınlanma: Güncellenme: 23.03.2024

Bu site genel internet kaynaklarından alınan bilgiler içerir. Kullanım sorumluluğu size aittir. Materyal sahiplerine ait olan içeriklerin, logoların ve telif ihlaliyle ilgili sorumluluğu ilgililere aittir. Bilgilerin doğruluğu ve güncelliği garanti edilmez. Hatalı veya eksik bilgiler için bize iletişim yoluyla bildirin.