.ELC Dosya Uzantısı

.ELC Dosya Uzantısı

Özelleştirilebilir bir metin editörü olan Emacs tarafından oluşturulan derlenmiş Lisp dosyası; Emacs bayt kodu derleyicisi kullanılarak standart bir Lisp (.EL) dosyasından oluşturulur; Emacs yapılandırma ayarlarını içerebilir veya ekstra program işlevselliği sağlayabilir.

Bir EL dosyasını derlemek için Emacs'ta aşağıdaki komutu yazın: byte-compile-file "filename.el" "filename.el" yerine derlemek istediğiniz Lisp dosyasının gerçek dosya adını yazdığınızdan emin olun. Derleyici, dosyanın aynı dosya adına ve ".elc" uzantısına sahip derlenmiş bir sürümünü oluşturacaktır. NOT: Derlenmiş dosyalar düz metin Lisp dosyalarından daha hızlı yüklenebilir ve çalıştırılabilir. Bu nedenle, Emacs uzantılarının çoğu derlenmiş ELC dosyaları olarak kaydedilir.

Emacs Derlenmiş Lisp Dosyası

Uzantı.ELC
Uzantı AdıEmacs Derlenmiş Lisp Dosyası (Emacs Compiled Lisp File)
GeliştiriciThe GNU Project
KategoriGeliştirici Dosyaları
FormatBilinmiyor

Ayrıca Bakınız

.ELC Dosyası Nasıl Açılır?

.ELC Dosya Uzantısı Nedir?

.ELC Dosya Uzantısını Nasıl Açarım?

.ELC Dosyası Nasıl Dönüştürülür?

Emacs Derlenmiş Lisp Dosyası

Emacs Compiled Lisp File

Yayınlanma: Güncellenme: 23.03.2024

Bu site genel internet kaynaklarından alınan bilgiler içerir. Kullanım sorumluluğu size aittir. Materyal sahiplerine ait olan içeriklerin, logoların ve telif ihlaliyle ilgili sorumluluğu ilgililere aittir. Bilgilerin doğruluğu ve güncelliği garanti edilmez. Hatalı veya eksik bilgiler için bize iletişim yoluyla bildirin.