.CSV Dosya Uzantısı

.CSV Dosya Uzantısı

CSV dosyası, Microsoft Excel veya OpenOffice Calc gibi elektronik tablo programları tarafından yaygın olarak kullanılan virgülle ayrılmış değerler dosyasıdır. Virgülle ayrılmış düz metin veri kümeleri içerir, CSV dosyasındaki her yeni satır yeni bir veritabanı satırını temsil eder ve her veritabanı satırı virgülle ayrılmış bir veya daha fazla alandan oluşur.

CSV dosyası Microsoft Excel 365'te açılır. CSV veri değişim formatı birçok kişisel, iş ve bilimsel program tarafından desteklenmektedir. Biçim, geniş desteği nedeniyle özellikle tablo verilerinin programlar ve veritabanları arasında aktarılmasında kullanışlıdır. Dosya, .XLSX dosyası gibi özel bir formatta kaydedilen verilerin XLSX formatını desteklemeyen başka bir programa aktarılması için de yararlıdır. Örneğin, Microsoft Excel'de açılan bir XLSX dosyasındaki finansal verileri çevrimiçi bir finansal yönetim hizmetine yüklemek için bir CSV dosyasına aktarabilirsiniz. Ya da bir e-posta hizmetindeki binlerce kişiyi bir CSV dosyasına aktarabilir, ardından dosyayı bir adres düzenleyiciye veya başka bir e-posta hizmetine aktarabilirsiniz.

Virgülle Ayrılmış Değerler Dosyası

Uzantı.CSV
Uzantı AdıVirgülle Ayrılmış Değerler Dosyası (Comma-Separated Values File)
GeliştiriciBilinmiyor
KategoriVeri Dosyaları
FormatMetin (Text)

Ayrıca Bakınız

.CSV Dosyası Nasıl Açılır?

.CSV Dosya Uzantısı Nedir?

.CSV Dosya Uzantısını Nasıl Açarım?

.CSV Dosyası Nasıl Dönüştürülür?

Virgülle Ayrılmış Değerler Dosyası

Comma-Separated Values File

Yayınlanma: Güncellenme: 23.03.2024

Bu site genel internet kaynaklarından alınan bilgiler içerir. Kullanım sorumluluğu size aittir. Materyal sahiplerine ait olan içeriklerin, logoların ve telif ihlaliyle ilgili sorumluluğu ilgililere aittir. Bilgilerin doğruluğu ve güncelliği garanti edilmez. Hatalı veya eksik bilgiler için bize iletişim yoluyla bildirin.